Отборът на Левски победи Сигал Прищина (Косовo) със 77:69 (15:11,

...

Левски повали Сигал в Балканската лига

Отборът на Левски победи Сигал Прищина (Косовo) със 77:69 (15:11, 17:22, 26:12, 19:24) в последния си мач от постоянния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Така " сините " приключват на второ място в класирането на група " С " от втората групова фаза на конкуренцията.

Левски ще научи своя противник на четвъртфиналната фаза на следващия ден след мача сред Балкан (Ботевград) и ТФТ Скопие (Република Северна Македония).

В столичната зала " Триадица " възпитаниците на Константин Папазов завоюваха първата четвърт, само че гостите изиграха по-добри втори 10 минути и на почивката направиха поврат - 33:32.

В края на първата част обаче се стигна до грозни подиуми, откакто центърът на “сините ” Зейн Ноулс и този на Сигал - Девин Томас, бяха дисквалифицирани, откакто двамата потърсиха физическа разпра след гневна битка под коша.

Левски стартира третата част със серия от 10:0, с цел да вземе задатък от 42:33, а по-късно поведе с 51:35 и с 58:45 след 30 минути.

В последната четвърт Сигал Прищина съумя да понижи изоставането си до 5 точки, само че мощна серия на българския отбор направи преднината му 71:60 малко повече от минута преди края и съумя да резервира задатъка си до последната сирената.

За триумфа на " сините " се отличи Венцислав Петков с 22 точки, Ивица Радич добави 15 точки и 10 битки, само че навехна гален в последната минута на мача. С 10 точки и 8 асистенции приключи Марио Литъл.

За Сигал Прищина Йетмир Зекири вкара 19 точки, а 15 точки, 9 битки и 6 асистенции записа Уендъл Мичъл.
Източник: bnr.bg