Отборът на Левски победи Берое с 2:1 в мач от

...

С 10 души Левски удари Берое - 2:1

Отборът на Левски победи Берое с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Първа лига по футбол на стадион „ Георги Аспарухов. Така сините взеха втора победа и с 6 точки са на девето място, а Берое е на шесто с 9 т. Домакините изиграха мощно първо полувреме, като Христофор Хубчев откри в 31-ата минута. В 36-ата обаче той бе изпъден с пряк червен картон за жестоко нарушаване. Така Левски игра съвсем час с 10 души, само че все пак в 43-ата минута с впечатляващ изстрел от надалеч Борислав Цонев повиши на 2:0. Гостите съумяха да върнат едно попадение посредством Лебон в 64-ата минута, само че силите им не достигнаха за освен това.

Треньор в този мач на столичани бе Тодор Симов, а публиката на стадиона стартира да скандира в заключителните минути името на Станимир Стоилов.
Източник: bnr.bg