Отборът на Леганес, който имаше само 1 точка в актива

...

Последният в първенството би "Барса" за 1 минута

Отборът на " Леганес ", който имаше единствено 1 точка в актива си, изненадващо победи " Барселона " с 2:1 в мач от 6-ия кръг на испанското състезание. Само за минута през второто полувреме домакините реализираха впечатляващ поврат и се откъснаха от дъното на класирането в шампионата.

" Барселона " не подцени мача, а Ернесто Валверде употребява титулярите си против на пръв взор непретенциозния противник. Логично резултатът бе открит в 13-ата минута от Фелипе Коутиньо. Бразилецът получи майсторски пас от Лионел Меси и с красиво осъществяване прати топката във вратата на противниците. До завършек на частта каталунците имаха още няколко положителни състояние, само че не усилиха преднината си.

В началото на второто полувреме футболистите на " Леганес " се хвърлиха на взлом, който се оказа сполучлив.

Набил Ел Жар се разписа с глава в 52-ата минута след центриране на Силва.

Снимка: Reuters

Минута по-късно топката отново бе във вратата на " Барселона ". Оскар се възползва от груба неточност на Жерар Пике и направи резултата 2:1.

Каталунците въпреки всичко остават отпред на класирането, откакто и огромният им противник " Реал " позволи загуба. Двата отбора са с еднакъв брой точки - 13. " Леганес " пък се изкачи с 3 места и към този момент е 17-и.
Източник: btvnovinite.bg