Отборът на Кузбас (Кемерово) победи Енисей (Красноярск), с Тодор Скиримов,

...

Кузбас надигра Енисей и Тодор Скримов и си осигури второто място в редовния сезон

Отборът на Кузбас (Кемерово) победи Енисей (Красноярск), с Тодор Скиримов, с в отсрочен мач от 9-ия кръг в Суперлигата на Русия.

Така възпитаниците на Алексей Вербов си подсигуряваха второто място в крайното класиране на постоянния сезон, а с това и непосредствено класиране за шампионата от “Финалната шестица” в Москва от 10 до 14 април.
По-рано Динамо (Москва) и Цветан Соколов завоюваха авансово постоянния сезон и ще са домакини на дуелите от финалната шестица.

Маркин - пайп
— ВК " Кузбасс " (Кемерово) (@Kuzbassvolley)
Главен воин за Кузбас в първата част стана Евгений Сивожелез, който заби сполучливо всичките си 5 офанзива, а в завършек на гейма добави и два аса – 25:14.

‍ цифры матча
Гостите от Красноярск се провалиха изцяло в третата част, откакто грешаха извънредно доста на посрещане и в офанзива. Тодор Скримов и Ян Ерещенко приключиха сполучливо единствено 1 от общо 10 офанзиви.
В 4-ия гейм волейболистите на Енисей се завърнаха към мощната игра и имаха съществени шансове да вкарат дуела в тайбрек, откакто поведоха с 16:12. Александър Маркин и Иван Зайцев заиграха мощно на контраофанзива и Кузбас изравни при 17:17. При резултата 25:25 диагоналът на Енисей Иван Полянский позволи неточност на начален удар, а при идващото разиграване Александър Маркин с единична обсада донесе триумфа на отбора от Кемерово с 27:25 в 4-ата и с 3:1 гейма в мача.

Иван Зайцев стана най-резултатен за Кузбас с 19 точки.
Маркин - самичък принял, самичък забил
— ВК " Кузбасс " (Кемерово) (@Kuzbassvolley) Александър Маркин добави още 16 точки. Евгений Сивожелез добави 15 точки (69% успеваемост в офанзива - +12)

Бившият диагонал на Монтана Кирил Клец стана най-резултатен за гостите с 10 точки. Тодор Скиримов и Александър Крицкий прибавиха по 9 точки.

Утре от 14,00 часа Кузбас и Енисей ще изиграят още един дуел. За Кузбас той към този момент няма никакво значение, само че Енисей при победа резервира късмет да изпревари отбора на Югра-Самотлор (Нижневартовск) в борбата за 9-ата позиция.

КУЗБАС: Игор Кобзар 4, Иван Зайцев 19, Евгений Сивожелез 15, Александър Маркин 16, Михаил Щербаков 7, Петър Кръзманович 7 – Владимир Шишкин-либеро (Егор Кречетов, Богдан Гливенко)
Старши треньор: АЛЕКСЕЙ ВЕРБОВ
ЕНИСЕЙ: Валентин Стрилчук 4, Кирил Клец 10, ТОДОР СКРИМОВ 9, Ян Ерещенко 3, Антон Максимов 6, Александър Крицкий 9 – Александър Янутов-либеро (Иван Полянский 3, Иван Пискарев 3, Никита Аксютин 8, Роман Жос, Данила Гаврилов, Иля Чубикин, Дмитрий Кравченко 2)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР КЛИМКИН.