Отборът на Хебър Пазарджик загуби от полския Ястжембски с 1:3

...

Силите на Хебър стигнаха само за гейм срещу Ястжембски

Отборът на Хебър Пазарджик загуби от полския Ястжембски с 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25) като хазаин в среща от петия кръг в група А на Шампионската лига по волейбол за мъже. Поражението беше трето за пазарджиклии от четири мача досега, като българският отбор има и една победа. Шампионът на Полша Ястжембски остава водач във краткотрайното класиране в групата с пети триумф от петте си дуела, само че загуби първи гейм. В първата среща сред двата състава Хебър отстъпи с 0:3 като посетител.

Домакините демонстрираха борбена игра и бяха равностойни на класния съперник в първите два гейма. Волейболистите на Хебър започнаха мощно и макар че изоставаха с 10:15, изравниха до 15:15. Пазарджиклии поведоха с 21:19, възползвайки се от неточности на гостите. След положителни изяви на Теодор Тодоров домакините стигнаха до 27:26 и завоюваха първия гейм с 28:26. Във втората част полският отбор взе задатък от 13:9, само че Хебър понижи до 17:19 и с сполучливи блокади на Виктор Йосифов изравни при 20:20, като след това поведе с 21:20. Волейболистите на Ястжембски обаче обърнаха до 25:23 и изравниха за 1:1 гейма. Гостите заиграха по-стабилно в идващите два гейма и постановиха предимство в тях, печелейки с 25:19 и 25:16.

Якопо Масари приключи с 11 точки за Хебър, а по 10 осъществиха Теодор Тодоров и Дейвид Кръстев. За гостите 18 точки означи Томаш Форнал.

За Хебър предстоят два мача като хазаин на белгийския Кнак Рьозеларе на 16 и 17 февруари.