Отборът на ФК Русе записа втора победа в държавното първенство

...

МФК Спартак стартира със загуба на държавното по плажен футбол

Отборът на ФК Русе записа втора победа в държавното състезание на България по футбол. След триумфа над ВВМУ " Н.Й. Вапцаров " сутринта, отборът надигра и другия варненски отбор - първенеца МФК Спартак със 7:5. Двубоят се трансформира в извънреден конфликт, с много остри единоборства и няколко жълти картона. Спартак съумя да поведе още ввъв втората минута, когато прецизен бе капитанът Калоян Цветков. В седмата Александър Иванов съумя да изравни. Павел Адамов вкара за 2:1 за първенците, като при този резултат приключи първата третина. Още в началните секунди на втората Спартак дръпна с 3:1 след прецизен удар на Никола Найденов, само че малко по-късно прецизен шут на капитана на отбора от крайдунавския град Живко Парашкевов остави своите близо до противника в резултата. Павел Адамов повиши на 4:2, само че русенци не се дадоха и до края на вторите 12 минути стигнаха до ново тъждество след голове на Мартин Рачев и Мартин Недков. МФК Спартак поведе при започване на третата част посредством Мартин Великов, само че от тук до края головете бяха във вратата на варненския отбор. ФК Русе вкара три пъти - посредством Медянун Ахмедов, Мартин Рачев и Мартин Иванов, и по този начин стигна до втория си триумф от два мача.
Шампионите ще опитат на следващия ден да компенсират загубата против съгражданите от Морското учебно заведение, само че сигурно се чака много оспорван мач, защото новаците от ВВМУ надиграха спартаковци с 3:2 преди две седмици в градското състезание на Варна.

Отборът на Екомет Вила Марк започва с победа в държавното състезание на България по плажен футбол. Столичани надиграха бургаския Свети Никола със 7:5 в първия стадий на конкуренцията, която се организира във втория по величина морски град. Цели шест гола за триумфа вкара националът Цено Лозанов. Той откри резултата в четвъртата минута на дуела, като по този начин приключи първата третина. До средата на вторите 12 минути той осъществя още две попадения за своя отбор, с което резултатът стана 3:0. Трендафил Момчилов и Георги Тузаков върнаха интригата в дуела, само че Цено Лозанов вкара нови два гола за своя отбор. Георги Филипов още веднъж понижи разликата, само че Ненко Георгиев усили на 6:3. До края на дуела за бургазлии две попадения вкараха Трендафил Момчилов и Димитър Петров, само че Лозанов постави точка на разногласието. Утре неговият отбор среща другия бургаски отбор - Локомотив, като дуелът е с начален час 10,30. Свети Никола пък приключва първия стадий с победа (8:6 над Локомотив) и една загуба.
Източник: petel.bg