Отборът на Ботев (Враца) си върна лидерската позиция във Втора

...

Гонитбата продължава - нелеп автогол върна първото място на Ботев

Отборът на Ботев (Враца) си върна лидерската позиция във Втора професионална лига, откакто завоюва по трагичен метод с 2:1 гостуването си на Созопол. Футболистите на Сашо Ангелов се добраха до трите точки, които ги върнаха еднолично на върха, след автогол на Мустафа Мустафа в 86-ата минута. Преди това точно врачани бяха разкрили резултата посредством Альошев, който се възползва от неточност в защитата на домакините и от непосредствена непосредственост се разписа. В 39-ата играчите на Румен Димов възвърнаха равенството след добавка на Кристиян Пешов. Двубоят отиваше към тъждество, когато в 86-ата минута, в опита си да почисти топката, Мустафа откри личната си мрежа. По този метод момчетата на Сашо Ангелов събраха 23 точки в актива си и резервираха задатъка си от 2 точки пред Царско село. Третият лидер в групата - Локомотив (София), който има 19 точки на сметката си, гостува на следващия ден вечер от 20:00 часа на Поморие.