Отборът на Борусия Дортмунд записа домакинско поражение с 3:4 от

...

Дори хеттрик на Халанд не стигна на Борусия Дортмунд

Отборът на Борусия Дортмунд записа домакинско проваляне с 3:4 от Бохум в мач от 32-ия кръг на немската Бундеслига.

Головата фиеста започва още в третата минута, когато гостите поведоха посредством Полтер. Само пет минути по-късно задатъкът на Бохум към този момент бе двоен след гол на Холтман.

В 18-ата минута чудото на Норвегия Ерлинг Халанд върна едно попадение за своя отбор с гол от дузпа, а след половин час игра геният осъществя още един път от углавен удар и възвърне равенството.

Малко след подновяването на играта Халанд оформи своя хеттрик и донесе обрата за Борусия.

В 81-ата минута обаче Локадия направи 3:3, а четири минути по-късно Пантович оформи крайния резултат.

Така Дортмунд записа втора поредна загуба и остава с 63 точки на втората позиция. Бохум пък към този момент е 11-и с 39 пункта.