Отборът на Борусия (Дортмунд) се изкачи до второ място в

...

Холанд донесе нов успех на Борусия

Отборът на Борусия (Дортмунд) се изкачи до второ място в класирането на Бундеслигата, откакто победи Байер (Леверкузен) с 4:3 като посетител в дербито от четвъртия кръг на шампионата. На " БайАрена " двата отбора направиха доста атрактивен дуел, като домакините на три пъти повеждаха в резултата посредством Флориан Вирц, Патрик Шик и Муса Диаби, само че играчите на Дормтунд всякога се връщаха в мача и стигнаха до триумфа, с помощта на два гола на Ерлинг Холанд и по един на Юлиан Бранд и Рафаел Герейро.
След този триумф Дортмунд към този момент има девет точки и заема второ място в подреждането, зад водача Волфсбург, който записа четвърта поредна победа от началото на сезона. " Вълците " победиха Гройтер Фюрт с 2:0 като посетител с попадения на Лукас Нмеча, и Вут Вегхорст от дузпа и остават единственият тим с цялостен актив точки.