Отборът на Берое загуби от Еликур Рамла (Израел) със 73:101

...

Прокоба! Баскетболистите на Берое с трета загуба

Отборът на Берое загуби от Еликур Рамла (Израел) със 73:101 (25:17, 15:37, 9:24, 24:23) като хазаин в Стара Загора в среща от трети кръг в група В на шампионата Еврокъп по баскетбол за дами. Поражението е трето следващо за старозагорки, които заемат последното, четвърто място във краткотрайното класиране. Елицур Рамла реализира втора победа в постоянния сезон и излиза на втора позиция, осведоми БНР.

В другата среща от групата довечера турският Хатай отстъпва като хазаин на Университас ПЕАЦ (Печ) с 56:64. Унгарският отбор води в подреждането с три победи от три мача, а Хатай продължава с актив 1-2 на третото място.
-->
Домакините от Стара Загора започнаха мощна мача и водеха с 25:17 след първия четвъртък, само че при започване на втория четвъртък баскетболистите на Елицур Рамла реализираха поврат и до почивката направиха резултат 54:40 в своята изгода. Последва доста мощна трета част за гостите от Израел, която се дръпна след 78:49 преди последните 10 минути, а до края на мача се управлява играта. Най-голямата разлика в тях доближи 34 точки. Състезателките на Берое отстъпиха в битката под коша, а противникът се употребява чудесно от грешките им.

Теодора Динева е най-резултатна за българския състав с 14 точки и 3 битки, а по 13 точки осъществиха Радостина Димитрова и Гергана Иванова. Димитрова добави 9 битки и 5 асистенти, а Иванова - 2 асистенти. Виолина Кочева и Сиара Ростън продаваха по 9 точки за домашните. Дебютът за Берое прави новото американско попълване Шарън Хюстън, което се регистрира с 8 точки и 4 битки.

За Елицур Рамла Шакира Остин приключи с 25 точки, 10 битки и 3 асистенти.

В идващия кръг, на 16 ноември, за Берое следва посещение в Унгария на локалния университет ПЕАЦ (Печ).
Източник: standartnews.com