Отборът на Берое ще се опита да спечели втора титла

...

Берое срази Монтана за Адриатическата лига по баскетбол

Отборът на Берое ще се опита да завоюва втора купа в историята си от Адриатическата лига по баскетбол за дами след 2019 година. Възпитаничките на Татяна Гатева, които са домакини на финалната четворка на конкуренцията, победиха Монтана с 82:68 т. (21:17, 20:12, 21:18, 20:21) и в разногласието за трофея на следващия ден ще се изправят против първенеца от предишния сезон Будучност (Черна гора).

Монтана стартира мача със серия от 11:4 и 13:6, след което домакините от Берое направиха серия от 13:0 за 19:13 и до края на мача имаха преимущество в резултата. На почивката старозагорки водеха с 41:29, а след 30 минути имаха задатък от 15 точки - 62:47. Най-голямата им преднина беше 18 точки при 80:62 две минути и половина преди края.

19 точки за триумфа означи Сара Буут, която завоюва и 9 битки. Жаклин Златанова приключи с 16 точки и 8 битки, а Виолина Кочева добави 10 точки. За Монтана 2003 Христина Иванова и Изабела Рамона вкараха по 14 точки, а 13 осъществя Димана Макариева.

В първия полуфинал първенецът от предишния сезон (макар и служебно) Будучност (Черна гора) победи Цинкарна Целе (Словения) със 70:60.

Утре от 15.30 часа Монтана 2003 ще играе против Цинкарна Целе в разногласието за третото място, а от 18.30 часа е финалът сред Берое и Будучност.
Източник: bnr.bg