Отборът на Барселона записа 15-а победа в Евролигата по баскетбол

...

Барса надигра Байерн в Евролигата

Отборът на Барселона записа 15-а победа в Евролигата по баскетбол за мъже, надигравайки като хазаин Байерн със 72:70 (21:14, 13:19, 17:14, 21:23) в среща от 23-ия кръг на интернационалната конкуренция. Каталунците заемат третото място, до момента в който немският отбор е 14-и с актив 9-14.

Домакините започнаха мощно и натрупаха 7 точки задатък след 10 минути игра, само че до почивката Байерн навакса единствено до 1 точка изоставането си – 33:34. Двубоят бе оспорван и през второто полувреме, само че баскетболистите на Барселона удържаха успеха.

Никола Миротич означи 12 точки и 3 битки за триумфа, а за гостите Ник Уайлър-Баб приключи с 15 точки и 3 битки.

Армани Олимпия (Милано) надделя сръбския Цървена звезда вкъщи със 74:68 (22:18, 23:14, 14:17, 15:19). С осмата си победа от началото на сезона италианският отбор остава предпоследен, 17-и в подреждането. Цървена звезда се намира на 13-о място с актив 10-13.

След по-добро първо полувреме домакините поведоха с 45:32, а опитите на гранда от Белград за поврат стигнаха единствено за понижаване на разликата под 10 точки.

Бившият състезател на Цървена звезда Били Барън бе най-резултатен за Армани Олимпия Милано с 15 точки, 2 битки и 2 асистенции, а Бен Бентил се регистрира със 17 точки и 7 битки за сръбския тим.

В Испания израелският Макаби (Тел Авив) победи Валенсия с 94:93 (24:28, 21:27, 34:23, 15:15) излезе на осмо място във краткотрайното класиране с 12 триумфа от 23 изиграни дуела. Валенсия заема деветата позиция със същия актив.

Домакините водеха с 55:45 след първото полувреме, само че с отлична трета четвърт Макаби обърна до 79:78 преди последните 10 минути в мача.

Уейд Болдуин способства за триумфа на гостите от Тел Авив с 19 точки, 3 битки и 4 асистенции, до момента в който за Валенсия Джаред Харпър вкара 20 точки.

Тази вечер ще се изиграят и останалите срещи от 23 кръг в Евролигата, измежду които и Олимпиакос – Анадолу Ефес от 21:00 часа.

По обявата работи: Любомир Тодоров БНР подкасти: Фактор
Източник: bnr.bg