Отборът на Балкан (Ботевград) загуби гостуването си на Академия ФМП

...

Балкан допусна четвърта загуба в Балканската лига

Отборът на Балкан (Ботевград) загуби гостуването си на Академия ФМП (Скопие) със 75:77 (20:15, 24:16, 15:22, 16:24) в отсрочен мач от втория кръг в група "А " на Балканската баскетболна лига за мъже.
Поражението бе четвърто за българския отбор, който има и четири победи и към този момент си бе обезпечил място в идната фаза на районната конкуренция. Академия ФМП пък записа втори триумф от осемте дуела, които изигра в групата. Лидер е израелският Апоел Галил Елион с 6 победи и 1 загуба.

Балкан изигра по-силно първо полувреме при гостуването си в Република Северна Македония, само че през второто изпусна самодейността. Ботевградчани поведоха с 31:22 след 10 минути игра, а през втората част задатъкът им доближи 16 точки - 40:24, преди двата отбора да се отдръпват на почивката при 44:31.

Академия ФМП последователно понижи пасива си, а преди четвъртата част Балкан водеше с 6 точки - 59:53. В заключителните 10 минути домакините съумяха да извърнат резултата до 67:65, българският състав отново излезе напред, само че 59 секунди преди края баскетболистите на Академия ФМП осъществиха за 77:75. В оставащото време състезателите на Балкан не означиха нов панер и домакините ликуваха.

Димитър Димитров и Трейвин Тибодо осъществиха по 14 точки за Балкан като първият овладя 9 битки, а вторият - 8. Дебютиралият за ботевградчани в срещата американски гард Амад Рори приключи с 11 точки, 4 битки и 4 асистенции.

За домакините най-полезен беше Стефан Кръстаич с 25 точки, 5 битки и 4 асистенции.