Отборът на Аталанта си осигури първото място в група D

...

Аталанта си осигури първото място в група D

Отборът на Аталанта си обезпечи първото място в група D на шампионата Лига Европа кръг преди края.

Бергамаските направиха 1:1 вкъщи против Спортинг и събраха 11 точки, до момента в който днешният им противник остана с 8. Аталанта към този момент беше сигурен участник в идната фаза, само че се нуждаеше от точка, с цел да си подсигурява и първата позиция и я реализира.

Италианският отбор имаше голям брой кадрови проблеми, само че се оправи с предизвикването. Още в осмата минута Джанлука Скамака съумя да прати топката в мрежата, само че голът му не беше зачетен заради засада. Все отново 15 минути по-късно 24-годишният нападател съумя да открие резултата, който се резервира до почивката.

След паузата гостите изравниха в 56-ата минута с помощта на англичанина Маркъс Еуардс. До края нямаше повече попадения, само че се получи конфузна обстановка при една от промените на Аталанта.

Оказа се, че на четвъртия рефер е подадено неверно име от асистент треньора на Аталанта и избухна прочувствен спор сред него и треньора Джан Пиеро Гасперини.