Минесота Тимбъруулвс отстрани актуалния шампион Денвър Нъгетс на полуфиналите на

...

Шампионът Денвър е аут от битката за титлата в НБА след четвърто поражение от Минесота Тимбъруулвс

Минесота Тимбъруулвс в профил настоящия първенец Денвър Нъгетс на полуфиналите на Западната конференция в НБА. " Вълците " записаха четвърта победа в серията и с 4-3 триумфа не престават към финала на конференцията, където ги чака Далас Маверикс, изхвърлил от борбата Оклахома Сити Тъндър (4-2).

Минесота завоюва гостуването си с 98:90 (19:24 19:29 28:14 32:23), откакто изоставаше на полувремето с 15 точки, само че в третата и четвъртата част обърна развоя на срещата в своя изгода.

Карл-Антъни Таунс приключи с дабъл-дабъл за триумфа на „ вълците “ – 23 точки и 12 битки. Джейдън Макданиъл също вкара 23 точки. Антъни Едуардс приключи с 16, а Руди Гобер остана на една битка от дабъл-дабъл – 13 точки и 9 овладени отскочили топки.

Джамал Мъри стана най-резултатният състезател в мача. Той означи 35 точки за Денвър. Лидерът на Нъгетс Никола Йокич още веднъж бе на равнище с 34 точки и 19 битки. Това бяха единствените двама играчи на „ буците “ с двуцифрен актив от осъществени точки.