БУБА Баскетбол спечели титлата в Държавното първенство за момчета до

...

БУБА Баскетбол е шампион при 12-годишните момчета

БУБА Баскетбол завоюва купата в Държавното състезание за момчета до 12 година На финала в „ Арена Самоков “ столичани победиха Черно море Тича със 72:64. Трофеят е първи за БУБА в шампионата в тази възраст от 2021 година

Възпитаниците на Емилия Кръстева и Даниел Христов имаха най-малък задатък на почивката – 31:30, само че след паузата поведе и с двуцифрена разлика, като удържа водачеството си до края. Калоян Стойков означи 13 точки за БУБА, с 11 е Филип Филипов. За варненския отбор Александър Ушев записа 21 точки, 16 добави Максим Милев.

За втора поредна година Рилски състезател взе бронзовите медали в шампионата, откакто в дребния край надделя безапелационно Балкан с 93:54. Домакините се откъснаха с над 20 точки още след първите 10 минути, като до края нямаха проблем да поддържат задатъка си. Даян Симеонов бе най-резултатен за триумфа с 35 точки, Александър Попов добави 12. За „ зелените “ Ивайло Коцев означи 16 точки, 12 има Димитър Гавалюгов.

Дунав Русе 2016 приключи на пето място, откакто в последния си мач от финалите в Самоков се наложи над Доростол със 78:65, най-много след по-силна втора част. Никола Николов бе най-резултатен за триумфа с 21 точки, 14 добави Стелиян Орфеев. За състава от Силистра 21 точки осъществя Леонид Димов, 20 има Бойко Калинов.

На седмата позиция се класира Шампион 2006, който надделя Берое с 63:41. Столичният отбор имаше 7 точки задатък на почивката, само че решаваща бе третата четвърт, в която се получи и огромната разлика. Даниел Вълчев вкара 12 точки за състава от София, с по 10 се регистрираха Георги Пашов и Боян Бонев. По 12 точки за тима от Стара Загора осъществиха Деян Кабакчиев и Мартин Бойчев.