Отборът на Астън Вила стана последният тим, който си гарантира

...

Вила го направи и се завърна в Премиър лийг, Дарби скърби

Отборът на Астън Вила стана последният отбор, който си подсигурява присъединяване във Висшата лига през сезон 2019/20. Добрите новини за бирмингамци пристигнаха, откакто самите те си свършиха работата и победиха с 2:1 Дарби Кауни във финалния плейоф от Чемпиъншип на „ Уембли”. Това е голям триумф за „ виланите”, откакто тимът изпадна от елита на Англия през сезон 2015/16 и прекара три сезона във второто равнище на британския футбол.

Ансар Ел-Гази даде превес на Вила в 44-ата минута, засичайки центриране на Ахмед Елмохамади, а Джон МакГин удвои резултата на „ Уембли” в 59-ата минута след кошмарна неточност на вратаря на Дарби Кели Руус.

Все отново Мартин Уагхорн понижи резултата в 81-ата минута, само че силите на „ овните” стигнаха единствено до този гол, а резултатът ги остави в Чемпиъншип най-малко за още една година.

Успехът за „ виланите” пък им подсигурява 170 милиона паунда, откакто те завоюваха най-скъпия мач в света на футбола, а при одобряване в Премиър лийг, то отборът от Бирмингам ще усили финансовия си актив до 300 милиона английски лири, съгласно „ Делойт”.

Срещата започва в солидно движение, а първият късмет бе на сметката на бирмингамци. Вратарят на Дарби Кели Руус изрита едва топката, а последва пас за Джак Грийлиш. Халфът на Вила овладя и насочи удар от дъгата на наказателното поле, само че топката отлетя навън. Малко по-късно Ел-Гази се пусна по левия фланг от личната си половина и влезе в наказателното поле, само че Ричард Киог се метна на шпагат, с цел да предотврати удар от нападателя.

В 33-ата нападателят Тами Ейбрахам овладя с тил към вратата и се обърна, след което влезе в наказателното поле и стреля край тялото на Киог, само че топката излезе навън. Миг по-късно Хари Уилсън насочи мощен диагонален удар, само че вратарят на Астън Вила се оправи.

Все отново в 44-ата минута бирмингамци откриха резултата. Тогава Ахмед Ел Мохамади бе открит вляво и достави центриране във вратарското наказателно поле за Ел-Гази, който пласира добър удар с глава до гредата на Руус, с цел да направи 1:0.