Отборът на Арсенал записа втори пореден успех от началото на

...

Арсенал измъкна трите точки от Селхърст Парк

Отборът на Арсенал записа втори следващ триумф от началото на сезона във Висшата лига, откакто победи Кристъл Палас с 1:0 като посетител в финален мач от втория кръг на шампионата. На " Селхърст Парк " " артилеристите " играха с човек по-малко в последния половин час и трябваше да покажат темперамент, с цел да опазят преднината си.

През първата част гостите преобладаваха, само че нападателят Еди Нкетия направи два пропуща от чисти позиции. Малко след почивката Нкетия се реваншира като завоюва дузпа за своя отбор, а капитанът Мартин Йодегор невъзмутимо осъществя. В 67-та минута бранителят на Арсенал Такехиро Томиасу направи неуместно нарушаване, с което си изкара втори жълт картон. " Орлите " потърсиха изравнителен гол в оставащите минути, само че не съумяха да стигнат до подобен.

По този метод Арсенал се причисли към Манчестър Сити и Брайтън като единствените три тима с цялостен актив точки след два изиграни мача. Палас заема 11-та позиция в класирането с 11 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg