Отборът на Академик (Пловдив) е първият полуфиналист в Националната баскетболна

...

Академик (Пловдив) е първият полуфиналист в НБЛ

Отборът на Академик (Пловдив) е първият полуфиналист в Националната баскетболна лига.

Пловдивчани победиха за повторно Черноморец, този път вкъщи с 91:77, и сложиха завършек на сезона за бургазлии. Това бе и загрявка за отбора, воден от Йордан Янков, преди присъединяване му във финалната четворка на Балканската лига.

Още в първата четвърт домакините съумяха да се откъснат в резултата и да натрупат двуцифрен задатък. Първата четвърт приключи при резултат 31:13. До почивката гостите съумяха да се върнат след добра серия и да понижат изоставането си единствено на 3 точки. През второто полувреме обаче пловдивчани преобладаваха и заслужиха място в четворката на шампионата.

С 27 точки за триумфа приключи Йере Вучица, Обрад Томич вкара 18, а Николай Титков - 17. 27 за Черноморец осъществя Болдуин, 17 - Марвин Смит. С 11 се отличи капитанът Константин Коев, а с 10 и 9 битки – Уендъл Луис.
Източник: bnr.bg