Омбудсманът Диана Ковачева непрекъснато се занимава с казуса за "Топлофикация".

...
Омбудсманът Диана Ковачева непрекъснато се занимава с казуса за "Топлофикация".
Коментари Харесай

Ковачева: Няма причина за по-скъпо парно

Омбудсманът Диана Ковачева непрестанно се занимава с проблема за "Топлофикация ". Три рекомендации е изпратила до КЕВР да упражнят пълномощията си и да ревизират компанията. "Топлофикация " е сменила ненадейно, без да предизвести хората, абонатните им номера, което пречи на онлайн заплащанията. Излезе информацията, че топлофикационните сдружения в страната са поискали фрапантно нарастване на сметките за идващия сезон. Имало е искане за нарастване със 140% за Велико Търново. След това излязоха сметките на хората за месец март.

„ Всички ние чакахме, че рухването на цената на природния газ с 40% сметките ще бъдат по-ниски. Няма никаква справедлива причина да се усилят сметките. Смятам, че това е безусловно голословно и затова се обърнах към КЕВР с гледище инспекцията, която те оповестиха, че ще създадат да стане доста бързо, да бъдат преизчислени сметките и те да кажат на хората какво да вършат в тази обстановка. КЕВР би трябвало незабавно да вземе ограничения и да реши този проблем “, уточни омбудсманът.

Само за последния месец при Диана Ковачева има растеж на жалбите от 20%. Оплакванията са за нарушени потребителски права и понижени приходи. Тя е изпратила над 20 рекомендации до 2 разнообразни институции за последния един месец. Изпратила е и рекомендация до икономическия министър за нуждата от разпространение на икономическите ограничения, тъй като доста хора се обаждат да питат какви са те. Тя означи като позитивна динамичността на ограниченията.

Омбудсманът предложи в изключителното състояние са не се заплащат такси, свързани със обществени услуги. Става въпрос за обществени услуги, които сега се дават отдалечено. Сходен е и казусът с частните детски градини където Ковачева също е издала рекомендация, защото от родителите се е очаквало да заплащат цялостна такса за услуга, която детските градини в действителност не дават сега.

„ Основният проблем сега е, че огромна част от хората остават без приходи. Фактически те не могат да покриват своите отговорности. Тревогата им се насочва и към частните правосъдни реализатори, и към колекторските компании, и към компаниите за бързи преводи “, сподели Ковачева.

При Законът за електронните известия не става въпрос за подслушване, а за следене на трафични данни по отношение на карантината, изясни Ковачева. Тя е отправила питане към министъра на вътрешните работи във връзка с ограниченията, които подхваща за реализиране на надзор върху своите чиновници когато имат достъп до такива трафични данни. В момента органите на Министерство на вътрешните работи могат да изискат от мобилните оператори достъп до такива данни за лица, които са в карантина, и те би трябвало да им бъдат предоставени неотложно. Омбудсманът беше безапелационна, че тази мярка би трябвало да отпадне незабавно след отпадането на изключителното състояние.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР