Олимпик Марсилия се върна на второто място в подреждането на

...

Куриозен автогол в края донесе победата на Марсилия над Лион

Олимпик Марсилия се върна на второто място в подреждането на френската Лига 1, откакто победи с 2:1 като посетител състава на Лион в среща от 32-ия кръг.

Чингиз Юндер даде задатък на гостите в края на първото полувреме, когато се разписа при добавка след удар на Алексис Санчес.

" Хлапетата " стигнаха до изравнителен гол в 68-а минута на мача, когато Корентен Толисо центрира полувисоко в наказателното поле, а там най-съобразителен беше Александър Лаказет, който от близко възвърне паритета в резултата.

Срещата в Лион отиваше към тъждество 1:1, когато при последното деяние в дуела Мало Густо от състава на домакините си означи чудноват автогол, който обезпечи успеха на Олимпик Марсилия.

По този метод момчетата на Игор Тудор събраха 67 точки и изпревариха още веднъж Ланс с един пункт в подреждането, до момента в който " хлапетата " са на 7-а позиция с 50 пункта.