Берое победи Етър с 3:0 в . Така виолетовите изпаднаха

...

Етър изпадна от елита след загуба от Берое

Берое победи Етър с 3:0 в. Така виолетовите изпаднаха и математически от първия ешелон. Берое пък събра 36 точки и заема 11-о място. Звездата на заралии Себастиан Вия се разписа на два пъти, а едно попадение добави Хавиер Силго.

Берое съумя да излезе напред в 32-ата минута. Бившият нападател на Бока Хуниорс Себастиан Вия се разписа от сериозна отдалеченост с удар по земя. Само седем минути по-късно Вия удвои преднината на заралии. Той наказа неточност на съперника.

В началото на второто полувреме Етър остана с човек по-малко на терена. Горка Ларучеа беше изпъден, откакто получи втори жълт картон и респективно червен. Ларучеа беше един от седемте чужденци в титулярния състав на отбора от Велико Търново.

Последваха няколко пропуща за домакините на Вини Трибуле, Енцо Еспиноса и Джани Политино. В 90-ата минута обаче резервата Хавиер Силго приключи с гол отлична контраофанзива за 3:0.

Дебют за Берое направи юношата Станислав Йовков.
Източник: flashnews.bg