Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Джокович крачи смело към 1/4-финалите в Париж след бой над Хачанов

Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " 1000 в Париж с награден фонд от шест милиона евро. Поставеният под номер шест в схемата сърбин се наложи с 6:4, 6:1 против Карен Хачанов.

Защитаващият купата си от предишния сезон Джокович направи съдбоносен пробив за 6:4 в първата част, с цел да поведе в резултата.

Merveilleux ✨

Four years on from his 2018 final loss, takes revenge on Khachanov in Paris - winning 6-4 6-1!
— Tennis TV (@TennisTV)
Във втория сет съветският тенисист оказа доста по-малка опозиция на своя по-опитен съперник и на два пъти загуби подаването си. Новак Джокович завърши дуела от четвъртата си опция след тъкмо 87 минути на корта.

На четвъртфиналите шесткратният притежател на купата във френската столица ще играе против Лоренцо Музети. Италианският тенисист се оправи с норвежеца Каспер Рууд след три сета - 4:6, 6:4, 6:4, след близо два часа и половина игра.