Носителят на Купата и Суперкупата на България Рилски спортист Самоков

...

Рилски спортист надви шампиона

Носителят на Купата и Суперкупата на България Рилски състезател Самоков победи първенеца Левски с 88:69 (23:16, 18:19, 23:25, 24:9) в дербито от втория кръг на Националната баскетболна лига.

В Самоков двата тима изиграха оспорвани 30 минути, само че в последната част домакините бяха безапелационни и завоюваха дуела с 19 точки разлика, с цел да запишат втори следващ триумф през сезона.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров поведоха от началото на мача, завоюваха първата четвърт с 23:16, а на почивката водеха с 41:35.

В третата част Левски за малко стигна до поврат след тройка на Чавдар Костов за 48:45, само че домакините бързо си върнаха водачеството в резултата.

Баскетболистите от Самоков започнаха чудесно последната четвърт и направиха серия от 16:4. Алекс Симеонов вкара панер и две следващи тройки, а Рилски състезател поведе с 80:64 четири минути преди края, което реши изхода от мача.

Симеонов беше най-полезен за триумфа с 23 точки и 9 битки, Павлин Иванов записа 14, Трей Портър направи "дабъл-дабъл " - 12 точки и 10 битки, а Мирослав Васов има 11 точки.

За Левски Чавдар Костов се отличи с 20 точки, Венцислав Петков вкара 19, а Цветомир Чернокожев приключи с 12точки и 8 битки.

В Бургас Черноморец разгроми новака Шумен със 114:63 (28:20, 32:15, 28:14, 26:14) и записа втори следващ триумф от началото на сезона.

Бургазлии вкараха по 28 точки в първата и третата четвърт и 32 във втората за една от най-резултатните си победи след завръщането си в елита.

Трима чужденци означиха над 20 точки за Черноморец. Уендъл Луис се отличи с 24 точки, 22 точки и 15 битки записа Тони Хосе Морелос, а с 21 точки се отличи Кортни Белджър. Тихомир Желев добави 14 точки, а Константин Коев вкара още 12.

За Шумен Милош Чойбашич осъществя 17 точки, а Евгени Василев - 11.