Никой не е печелил от политически сблъсъци в парламента. Ако

...
Никой не е печелил от политически сблъсъци в парламента. Ако
Коментари Харесай

Политолог взриви ефира: Управляващите правят подарък на Радев. Легитимират го като основен свой опонент

Никой не е печелил от политически конфликти в Народното събрание. Ако има някой, който би завоюва и най-малко не би изгубил, е този, който стои в профил. Това сподели пред БНР политологът Димитър Ганев от Изследователски център „ Тренд “.
Според него се търси привличане на вниманието върху някои въпроси, само че няма да произтече нещо „ кой знае какво “ като политическа последица от тази акция в Народното събрание.
В предаването „ 12+3 “ Димитър Ганев разяснява поправките в Конституцията в частта им за служебното държавно управление, като съобщи, че не може да се прави закон за човек, имайки поради президента Румен Радев:
„ В случая даже не се прави закон за човек, а се прави конституционна промяна за съответен проблем. … Служебното държавно управление е основано за форма на решение на политическата рецесия. Институт, който да приложи някакъв преход, в който да се стабилизира обстановката в политически проект. Това, което се прави сега, е по-скоро да се утежни политическата обстановка и да се удължи политическата рецесия “.
Политологът заключи, че след измененията в Конституцията отново ще има кабинет, препоръчан от президента, само че през задната врата:
„ Ще би трябвало Конституционният съд да излезе със мнение дали това не е от компетенциите на Велико национално заседание “.
По думите му от орязването на пълномощията му може да завоюва самият президент:
„ Той се нарежда като съществена опция на това управление… Те вършат подарък на Румен Радев, като демонстрират, че техният конкурент е в президентството и ще му орежат пълномощията. Легитимират го като главен собствен конкурент “.
Източник: 7dnibulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР