Несъбрани над 2 милиарда лева в хазната са една от

...
Несъбрани над 2 милиарда лева в хазната са една от
Коментари Харесай

Шефката на НАП уволнена за проспани 2 млрд.

Несъбрани над 2 милиарда лв. в хазната са една от аргументите за уволнението на Галя Димитрова от шефското място в Национална агенция за приходите. Втората причина е големият теч на персонални данни от организацията, при който в общественото пространство се появи информация за милиони българи.

Галя Димитрова е освободена поради редовно несъблюдение на служебните си задания, изясни Асен Василев и изрази учудването си, че Димитрова не е била отстранена още при теча на персоналните данни от Национална агенция за приходите. " Бях изумен, че сходна мярка не е била подхваната по-рано ", акцентира Василев. И напомни решението на Върховния административен съд за обезщетение поради теча. Държавата занапред ще дължи средства за това.



Ревизионните актове на Национална агенция за приходите всеобщо падат в съда. За интервала 2017-2020 година са събрани единствено 55% от вземанията, открити с проверка, изясни Василев и заяви, че от 4,029 милиарда лева, начислени вземания с проверки, са събрани единствено 2,255 млр. лева 45% от актовете са напълно или отчасти отхвърлени от съда, което приказва за ниското им качество, възмути се министърът.

 https://pronewsdobrich.bg/wp-content/uploads/2021/05/%D0%A0%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD-%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%BE%D0%B2-1140x620.jpg На мястото на Галя Димитрова служебното държавно управление назначи през днешния ден Румен Спецов, специалист с над 10 години опит в Национална агенция за приходите , както и с експертиза в региона на данъчната политика и законодателство и отбраната на националната сигурност. Той е приключил Стопанската академия в Свищов, както и Академията на Министерство на вътрешните работи със компетентност " Защита на националната сигурност ". В интервала 2009 година - 2015 година е работил в Централното ръководство на Национална агенция за приходите, а от 2001 година до 2006 година е работил в Териториална дирекция на Национална агенция за приходите в Добрич. През последните години е съветник в региона на финансите и данъчното законодателство.

На Спецов министърът сложи задача да бъдат увеличени приходите посредством фокусиране върху огромните данъкоплатци и преустановяване на терора върху дребните данъкоплатци. Другият фокус ще бъде върху компаниите, които употребяват запас от държавния бюджет или еврофондовете, т.е. които вземат участие в публични поръчки като реализатори и подизпълнители.

Освен данъчен специалист Румен Спецов е и републикански първенец по културизъм за ветерани от 2014 година и 2015 година и медалист от редица влиятелни шампионати. Подпомага интензивно подготовката на състезатели в разнообразни категории. Лицензиран арбитър е към Българска федерация по културизъм. Той е специалист и по здравословно хранене.

 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР