Най-добрата ни шахматистка Антоанета Стефанова завърши на 14-о място на

...

Стефанова е 14-а на световното по ускорен шах

Най-добрата ни шахматистка Антоанета Стефанова приключи на 14-о място на международното състезание по интензивен шахмат в Москва. Българката завоюва 8 т, а първа с 9 Танжи Лей (Китай). Стефанова стартира последния ден от шампионата с проваляне против бронзовата медалистка Екатерина Аталък (Турция) с белите фигури, само че останалата част бе феноменална за българката. Тя победи Алина Бивол (Русия) и Юлия Осмак (Украйна) с черните, както и Бибисара Асаубаева (Казахстан) с белите преди да приключи реми с Катерина Лахно (Русия) в партия от последния, 12-и кръг.

При мъжете настоящият международен първенец в класическия шах Магнус Карлсен (Норвегия) завоюва шампионата с 11,5 точки от 15 партии. С две точки по-малко Иван Чепаринов завърши 26-ти. Утре и в понеделник е международното състезание по блиц, още веднъж в Москва.
Източник: standartnews.com