Националният отбор на България записа четвърта поредна победа на световното

...

България с нова победа на световното по хокей на лед за юноши

Националният тим на България записа четвърта поредна победа на международното състезание по хокей на лед за юноши до 18 години, дивизия III, което се организира в Зимния замък в София. В четвъртия си мач от шампионата българите се постановиха трагично над Турция с 4:2 и не престават да бъдат единственият тим, който не познава усета на провалянето кръг преди края. Мартин Наков даде задатък на българите в 12-ата минута на мача, само че във втория интервал Турция изравни посредством Тимур Турут. Ага Аксу изведе гостите напред в резултата при започване на третата третина, само че малко по-късно България изравни посредством Нино Томов, който се разписа след подаване на Муса Абди. По-малко от две минути преди края Абди пусна втората си асистенция в мача, този път към Симеон Цицелков, който осъществя за 3:2. 30 секунди пред края на срещата Абди ознаменува положителната си игра и с гол, с който оформи крайното 4:2 в интерес на България. Днес е почивен ден на шампионата, който завършва в неделя. Тогава България ще играе с отбора на Нова Зеландия и при триумф ще си подсигурява място в по-горната дивизия II B от идващия сезон.