Националният отбор на България за момичета U16 записа драматична загуба

...

Баскетболните националки на България до 16 г. отсъпиха на Румъния на Балканиадата

Националният тим на България за девойки U16 записа трагична загуба на Балканиадата. Тимът ни отстъпи на домакина Румъния с 53:61 в доста оспорван дуел, решен в последните минути, като това бе първото му проваляне в Търговище.

Двата тима изиграха доста равностойно първо полувреме, в което неведнъж си разменяха водачеството. Разликата обаче по този начин и не надвиши 5 точки, а почивката пристигна при най-малък задатък за баскетболистките на Лъчезар Коцев – 33:32.

Ситуацията не се промени и през третата четвърт, след която точката преднина този път бе за Румъния – 45:44. Играта продължи доста оспорвано, само че серия от 8:0 за домакините в заключителните минути им донесе триумфа.

Отборите имаха сходни проценти при стрелбата от игра, само че румънките вкараха повече наказателни удари (21/35 против 12/21), овладяха 62 битки против 52, а позволиха и по-малко неточности от нашите – 19 против 24.

Катрина Бозова бе най-резултатна за България с 10 точки, а с 8 и 8 битки е Ивайла Бакалова.

След този дуел отборът ни е с баланс 1-1, а идващият му противник ще стане явен след изиграването и на останалите мачове от груповата фаза.