Националният отбор на България по волейбол за жени до 17

...

България победи Молдова в първия си мач от европейските квалификации по волейбол за девойки

Националният тим на България по волейбол за дами до 17 години се наложи с 3:0 (25:11, 25:13, 25:14) против Молдова в първия си мач от квалификацията за Евро 2023, която се организира в турската столица Анкара.

Воденият от треньора Владислав Тодоров отбор нямаше никакви проблеми и в трите елементи, повеждайки рано в резултата. Двубоят продължи единствено 60 минути, а българките повеждаха на два пъти с 8:1 и един път с 8:0 във всеки един от геймовете.

Деница Ангелова се отличи с 11 точки в интерес на българския състав, а София Качеан приключи с 6 точки за Молдова.

В идващия си дуел България се изправя против състава на Косово. Мачът е в четвъртък от 14:00 часа. Само първенeцът от шампионата в Турция взима квота за Европейското състезание в Сърбия и Унгария. Следващите четири отбора в класирането ще играят на втори кръг от европейските квалификации, които ще се проведат през април.