Националният отбор на България по баскетбол загуби и третия си

...

България бе близо, но пак се размина с първи успех на Евробаскет 2022

Националният тим на България по баскетбол загуби и третия си мач на европейското състезание. Срещу Черна гора отборът, воден от Росен Барчовски, бе доста по-близо до първа победа в шампионата, спрямо дуелите против и, само че в последна сметка загуби с 10 точки разлика - 81:91 в " Тбилиси Арена " в Грузия.

Мачът стартира неприятно за българите, като още в първата четвърт гардът Станимир Маринов напусна поради болки в дясното бедро. Той по този начин и не се завърна в игра до края на срещата. В тази част играта бе равностойна и това се отрази образно и в резултата в края - 21:21. Във втората четвърт черногорците постановиха по-високо движение, само че тройки на Александър Везенков, Павлин Иванов, Андрей Иванов и Иван Алипиев задържаха националите ни близо в резултата. В края на частта Везенков показва класата си и, с помощта на неговите четири следващи точки, България излезе напред в резултата на почивката - 46:45.
Източник: segabg.com