Националният отбор на Австралия продължава непобеден на Световното първенство в

...

Триото Милс, Бейнс и Ингълс спаси кожата на Австралия и нанесе първа загуба на Франция

Националният тим на Австралия продължава непобеден на Световното състезание в Китай, откакто реализира сложна победа над Франция със 100:98 (23:24, 23:22, 25:29, 29:23) в финален мач от група “L” от втората фаза на шампионата. Триото Милс, Ингълс и Бейнс вкара 74 от общо 100-те точки за Австралия, а успеха даде подтик на тима преди четвъртфиналния им дуел с Чехия.

В другия четвъртфинал Франция ще срещне Съединени американски щати.

Първата четвърт бе доста равностойна, като нито един от двата тима не съумя да се отскубне на повече от 4 точки преднина. Кошовете се редуваха и от едната, и от другата страна, а сполучлива добавка на Мич Крийк за Австралия с една оставаща секунда оформи крайния резултат за частта - 24:23 за Франция.

Вторият интервал стартира по същия метод. Батюм, Де Коло и Фурние вкараха 20 от общо 22-те точки за Франция, до момента в който австралийците разчитаха на добре уравновесеното си нахлуване, с цел да се отдръпват на огромната отмора при резултат 46:46. Прекрасни изяви на Еван Фурние разрешиха на Франция да поведе със 70:61 при 3:20 минути до края - най-голямата разлика в мача досега.

Тройки на Джо Ингълс и Пати Милс смъкнаха разликата още веднъж до три точки, преди Нандо Де Коло да наниже нова тройка за 73:67. Два сполучливи наказателни удара на Арън Бейнс фиксираха края на третата четвърт - 75:71 в интерес на “петлите”.

Австралия стартира доста по-мотивирано четвъртата част и излезе напред с три точки след сполучливи стрелби на Милс, Бейнс и Ингълс - 82:79 със 6:19 до края на мача. Кошове на Де Коло и Албиси разрешиха на Франция да се приближи на една точка при оставащи 4:40 от мача - 85:84 за Австралия. Фурние изравни резултата с чудесна тройка, а няколко секунди по-късно Де Коло осъществя нови две точки на бърза офанзива, с цел да даде преднина от 2 точки за Франция - 89:87 при 3:07 на таблото. Петата тройка в дуела на Арън Бейнс още веднъж изведе австралийците напред, единствено няколко секунди преди Албиси да наниже нова тройка - 92:90 за Франция.

Милс върна паритета с два сполучливи наказателни удара, само че по-късно той позволи неточност и разреши на Албиси да сервира - 94:92. Чудесна игра на Ингълс с 4 следващи негови точки изведе австралийците с 96:94 при 1:02 до края. Прекрасен дрибъл на Де Коло още веднъж изравни резултата - 96:96. Два сполучливи наказателни удара на Делаведова дадоха 2 точки задатък на своя тим, само че Де Коло се оказа на вярното място, с цел да сервира две точки в коша на “кенгурутата” - 98:98. Делаведова бе фаулиран, вкара първия си углавен, само че пропусна втория и даде късмет на Франция да търсят панер в самия завършек на мача с 4.4 секунди до края му.

Геният на Пати Милс разкри дейностите на французите и открадна топката от ръцете на Де Коло, а Мич Крийк оформи крайното 100:98 от наказателната линия в интерес на Австралия. Трима играчи на Австралия доближиха до повече от 20 точки - Пати Милс бе най-резултатен с 30, Джо Ингълс добави 23, а Арън Бейнс вкара 21 точки, като означи 5 тройки. Еван Фурние и Нандо Де Коло още веднъж блестяха за Франция. Фурние вкара 31 точки, допълнени с 6 битки и 4 асистенции, а Де Коло добави 26 точки при 69% пукотевица от полето. Никола Батюм добави с 13 точки.

ФРАНЦИЯ 98:100 АВСТРАЛИЯ (24:23, 22:23, 29:25, 23:29)

ФРАНЦИЯ: Франк Нтиликина 7, Еван Фурние 31, Никола Батюм 13, Амат Мбай 2, Руди Гобер 8 (Нандо Де Коло 26, Андрю Албиси 9, Венсан Поарие 2, Матиас Лесор, Аксел Тупан)

СЕЛЕКЦИОНЕР: Венсан Коле

АВСТРАЛИЯ: Матю Делаведова 6, Пати Милс 30, Джо Ингълс 23, Джок Ландейл 5, Арън Бейнс 21 (Мич Крийк 8, Андрю Богът 7, Крис Гулдинг, Ник Кей)

СЕЛЕКЦИОНЕР: Андрей Леманис