Националният ни отбор по волейбол за юноши под 19 години,

...

Волейболистите ни не успяха във финала с Полша

Националният ни тим по волейбол за юноши под 19 години, воден от треньора Мартин Стоев, загуби финала на международното състезание в Техеран (Иран) - 0:3 (20:25, 19:25, 19:25) срещу Полша. Нашите момчета не съумяха да покажат играта от предходните два дуела, в които отстраниха на четвъртфиналите Италия с 3:2 и в полуфинала Русия със същия резултат. Поляците демонстрираха надалеч по-солидна игра и направляваха мача от самото начало – с по-мощни сервиси, с непробиваема обсада и като изглеждаха доста по-свежи от българите.

Треньорът Мартин Стоев опита още в първия гейм с смени, а във втория даже смени нареждането на някои момчета в търсене на смяна, само че по този начин и не съумя да спре победния ход на противника.

За последно български тим игра край на международно състезание преди 30 години, когато младежкият ни народен тим до 21 години взе купата на шампионата в Кайро, а Мартин Стоев бе избран за най-хубав играч.
Източник: bnr.bg