Националите по кикбокс постигнаха 46 победи на световно първенство за

...

Националите по кикбокс с 46 победи на СП до 19 години в Италия

Националите по кикбокс реализираха 46 победи на международно състезание за кадети до 19 години в Йезоло (Италия).

България взе участие с 93 кикбоксьори в другите стилове и категории.

От тях четирима се класираха на край в своята категория в тежките стилове на кръг, а 10 българи са на полуфинал на кръг и не престават битката за медалите през днешния ден.

В леките стилове на татами страната ни излъчи четирима финалисти досега, а 37 състезатели са на полуфинал в своите категории и стилове.

Българските финалисти на кръг са Мариян Петков (лоукик 86 кг), Теодора Тодорова (лоукик +70), Емануел Огнянов (юноши младша възраст лоукик 75 кг) и Марио Аржанов (юноши старша възраст до 54кг фулконтакт), а на татами - Борис Петков, Лъчезар Иванов, Ивана Иванова и Александра Милушева.

Шампионатът на планетата ще завърши в събота, като управлението на Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай има за цел да бъде в призовата тройка на общото класиране.

В Йезоло вземат участие 1926 състезатели от 62 страни, които ще спорят за оценките в общо 2566 разнообразни стилове и категории.

--> -->    Източник: novsport.com