Националът Тодор Скримов и тимът на Енисей (Красноярск) стартираха в

...

Тодор Скримов се развихри и заби 23 точки за успех на Енисей в първия плейоф

Националът Тодор Скримов и отборът на Енисей (Красноярск) стартираха в победа в квалификационния стадий на съветската Суперлига, в който вземат участие тимовете от пето до 12-о място в класирането след постоянния сезон. Воденият от Юрий Филипов тим се наложи като хазаин над седмия в таблицата Динамо-ЛО с  3:1 (24:26, 25:23, 25:15, 25:21)  в първия мач посред им.

Втората среща е на 31 март (петък), от 18:00 ч. б.в. При победа на Динамо с 3:0 или 3:1 гейма, всичко ще се реши от така наречен " златен " гейм (до 15 точки). При триумф на Енисей, отборът продължава към четвъртфиналите.

Тодор Скримов изигра мощен мач, като се разписа с 23 точки (3 аса, 1 блокада) и бе най-резултатен. Толкова осъществя и Дмитрий Яковлев (1 ас, 1 блокада). За противника Роман Мурашко приключи с 18 точки (1 ас, 2 блокади), със 17 точки приключи Денис Бирюков (3 аса, 1 блокада).