Националът Петко Христов дебютира в италианското първенство по футбол като

...

Петко Христов дебютира в елита на Италия с 2:2 на Специя

Националът Петко Христов дебютира в италианското състезание по футбол като титуляр за Специя при гостуването на Каляри – 2:2 в мач от втория кръг. Защитникът записа цялостни 90 минути, като получи една от най-високите оценки в тима.

Гостите поведоха в 7-ата минута, откакто Емануел Джаси шутира по земя от огромно разстояние. До почивката домакините натиснаха, а 30-ата минута Христов мазета топката пред гол линията след воле на Алесандро Дейола.
В 58-ата минута „ бианконерите “ проведоха доста добра офанзива, която приключи с гол на Симоне Бастони. Само четири минути по-късно обаче противниковият капитан и голмайстор Жоао Педро понижи изоставането на своя тим посредством изстрел по земя от дъгата на наказателното поле. В 65-ата минута бразилският нападател направи опит за пас, който рикошира в краката на Христов, а секунди по-късно вратарят Йероен Зоет фаулира Паволети. Съдията отхвърли претенциите на гостите за дузпа в миналата им офанзива и вместо това уточни бялата точка в интерес на сардинците. Така Педро оформи крайното 2:2. В 77-ата минута резервата на Специя - Самуел Мраз прати топката в противниковата мрежа, само че при вдигнат байрак за засада и по този начин резултатът остана неизменен.
Източник: bnr.bg