Националът Александър Везенков направи невероятна последна четвърт за Олимпиакос за

...

Александър Везенков с личен рекорд в Евролигата

Националът Александър Везенков направи невероятна последна четвърт за Олимпиакос за успеха над Байерн Мюнхен с 89:72 . Успехът бе осми за гръцкия гранд, а Везенков бе ключът към него, с рекордните в кариерата си в Евролигата 20 точки, освен това единствено за 17 минути.

До почивката Везенков игра 6 минути и имаше 2 точки и 4 битки в актива си, само че същинското експлоадиране пристигна в последния интервал. В него българският национал наниза 5 тройки и осъществя общо 18 точки - повече от половината актив на Олимпиакос. Именно в тази крайна четвърт домакините взеха решение нещата, откакто преди този момент мачът мина през няколко амплитуди и Байерн водеше в дълги интервали. И тъкмо пламъкът на Везенков и неговите тройки възпламени фитила за 35:19 в заключителните 10, които доведоха до сериозната разлика.

" Играхме добра отбрана, вкарахме доста, спрямо първия мач с Байерн, само че когато лимитираш противника по този начин, е по-лесно. Още обаче сме надалеч от Топ 8, по тази причина би трябвало да работим много още, не можем да сме задоволени от резултата, " съобщи Играчът на мача Везенков, който добави и 5 битки към 20-те точки.