Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха

...

Алекс Николов MVP! Лубе обърна Пиаченца от 0:2, контузия на Йоанди Леел помрачи дербито

Националът Александър Николов и отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) записаха 11-а победа в италианската Суперлига.

Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор надви мъчно вкъщи над Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца) с  3:2 (18:25, 22:25, 25:23, 25:23, 15:13) след цялостен обрат в мач от 20-и кръг, изигран в " Еуросуоле Форум " пред 2789 фенове.

Алекс Николов изигра доста мощен мач, осъществя 15 точки (2 аса, 1 блока, 38% успеваемост в офанзива, 16% съвършено и 24% положително посрещане - +1), бе втори по ефикасност и бе определен за MVP.

Звездата Иван Зайцев осъществя 20 точки (1 ас, 3 блока, 44% успеваемост в офанзива - +-1).

Марлон Янт Ерера добави 14 точки (1 ас).

За Пиаченца диагоналът Юри Романо бе над всички с 22 точки (7 аса, 1 блок, 39% успеваемост в офанзива - +6). Рикардо Лукарели добави 18 точки (3 аса, 1 блок).

Двубоят бе засенчен от травмата, която получи кубинецът с бразилски паспорт Йоанди Леал, в 4-ия гейм при резултат 21:20, и се наложи да излезе от игра.

Шампионът Лубе е четвърти във краткотрайното класиране с 32 точки (11 триумфа, 8 загуби) и мач по-малко, Пиаченца е 6-и с 31 точки (10 победи, 10 загуби).

В идващия кръг Лубе излиза против Алианц (Милано), на 5 март (неделя). Пиаченца среща Топ Волей Чистерна (Латина) ден по-рано.