На разследвания за кибертероризъм собственик на фирма ТАД Груп Иван

...
На разследвания за кибертероризъм собственик на фирма ТАД Груп Иван
Коментари Харесай

Повдигнато е ново обвинение на шефа на ТАД Груп

На следствия за кибертероризъм притежател на компания " ТАД Груп " Иван Тодоров е повдигнато още едно обвиняване - за  управление на проведена незаконна група, която е имала за цел да набира облаги за членовете си.

Според прокуратурата членове на групата са упрекнатият за самата хакерска офанзива против Национална агенция за приходите Кристиян Бойков и комерсиалният шеф на компанията Георги Янков.

Прокурор Николай Христов изясни какво включва обвиняването против притежателя на " ТАД Груп ":

" По напътствие на обвинения Тодоров в " ТАД Груп " са правили проби на уеб сайтове без знанието на ползвателите им. Впоследствие тогава, когато информацията е била събирана и криптирана, са се свързвали с тези ползватели на компаниите и са желали да станат техни клиенти ", сподели прокурор Николай Христов.

Апелативният профилиран съд ще реши на следващия ден дали Иван Тодоров да остане в ареста.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР