На крачка от подиума завърши участието си във втория кръг

...

Зам.кметът на Монтана Диман Георгиев завърши в Топ 4 на „Писта София“ /снимка/

На крачка от подиума приключи присъединяване си във втория кръг от републиканското състезание по автомобилизъм на писта зам.-кметът на община Монтана инж. Диман Георгиев.
Състезаващият се за "Старт М " (Криводол) водач финишира с четвърто време на особено построеното трасе в столичния кв. „ Младост “. Инж. Георгиев имаше проблеми с автомобила, само че положителната работа на неговите механици в бокса му разрешиха да взе участие и да усъвършенства класирането си от дебюта си на писта “Енос “ край пловдивското село Калояново при започване на август, когато остана пети.
Победител в най-силния клас „ Макси “ стана Константин Маршавелов с „ Мицубиши Ево 10 “ от КА-2 Рейсинг тийм, който изпревари Илиян Царски (АСК Автоцар рали сервизи) с „ Мицубиши Ево 9„ и съотборника си Камен Василев (Мицубиши Ево 10). Другият водач на Старт М (Криводол) Румен Киров счупи полуоска на своето „ Субару Импреса “ и отпадна от конкуренцията.
Най-високо на подиума в клас „ Спорт “, в който стартираха 16 автомобила, стъпи Йордан Методиев от АСК Дианел Рейсинг с „ Хонда Сивик “, а в клас „ Туринг “ първи финалната линия пресече Кольо Карастоянов (КА-2 Рейсинг Тийм) с „ Хонда Сивик “.
В клас „ Лада “ успеха на „ Писта София “ сграбчи Веселин Николаев (СКА Динамо). Дончо Дончев и Валери Илиев от Жикомоторспорт (Видин), и Георги Ставров от Старт М (Криводол), се подредиха на последните три места.
На 26 и 27 септември на писта „ Стара Загора “ ще се организира третият кръг от републиканското състезание по автомобилизъм на писта.
Източник: bulnews.bg