МВР се мобилизира да намали огромните опашки на границата с

...
МВР се мобилизира да намали огромните опашки на границата с
Коментари Харесай

Измислиха как да стопят опашките на границата с Гърция

МВР се активизира да понижи големите опашки на границата с Гърция, които се трансфораха в продължаващ няколко часа призрачен сън през предишния уикенд.На най-натоварения пункт Граничен контролно-пропусквателен пункт Кулата-Промахон са пратени спомагателни екипи граничари. На изхода от България към Гърция сега работят пет гишета. Другата оригиналност е, че с мобилни устройства се ревизират пътуващите в рейсовете, като за задачата автобусите се отбиват настрана от колоната.

Служителите на Гранична полиция се качват в рейсовете и ревизират на мястото паспортите на пътуващите. Тази бърза инспекция обаче се ползва единствено за жители от Европейския съюз. Според съглашението с гръцките управляващи, които работят с понижен състав и понижен потенциал, пасажерите от Европейски Съюз се ревизират от българските управляващи. Пътуващите от трети страни обаче наложително се ревизират от полицията и в двете страни.

Граничните служители на реда приканват хората да приготвят всички нужни документи ощепреди инспекцията на КПП-то.Проверката на колите лишава единствено 30 секунди.

„ На излаз сме основали опция леките коли при съществуване на доста огромен трафик да пътуват на 4 ленти, а товарните единствено 1, а при положение когато няма коли ще се употребяват и 5 ленти за леки коли ”, изясни Атанас Георгиев, шеф на КГПП Кулата..

„ Още при започване на КПП-то ще има наши сътрудници,които ще се опитат при опция да разделят трафика в разнообразни ленти - български жители, европейски жители и такива от трети страни. 

Автобусите също ще се отделят на близкия паркинг и с мобилни устройства ще се ревизират. Трябва да отчетем огромния брой пътуващи. Аз накарах сътрудниците да ми извадят статистика. С 25% се повишил съпоставяне с този интервал за предходната година пътуването на български жители към прилежаща Гърция, а 65% имаме нарастване на тези хора, които пътуват с деца. ”, изясни основният секретар на Министерство на вътрешните работи Ивайло Иванов.

 
 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР