Монтевидео. Аржентина спечели като гост с 1:0 мача от 13-ия

...

Уругвай изпадна от „Топ 5“ на квалификациите след загуба от Аржентина

Монтевидео. Аржентина завоюва като посетител с 1:0 мача от 13-ия кръг на квалификациите в зона Южна Америка. Голът за Аржентина означи Анхел Ди Мария в 7-ата минута. Звездата на гостите Лионел Меси стартира като запаса и влезе в игра в 76-ата минута.

С триумфа си “гаучосите ” събраха 28 точки и вървят втори след Бразилия с 34. Уругвай е на шесто място с 16 точки, колкото имат също Чили и Колумбия, които са надлежно четвърти и пети.

Уругвайците към този момент четири мача нямат победа в квалификациите - нулево тъждество против Колумбия и три загуби, две от Аржентина и една от Бразилия. В идващия си мач Уругвай гостува на Боливия на 16 ноември и може да се върне в местата, даващи право на непосредствено присъединяване.

Източник: focus-news.net