Монтана загуби гостуването си на Рилски спортист с 54:58 и

...

Монтана загуби гостуването си на Рилски спортист с 54:58

" Монтана " загуби гостуването си на " Рилски състезател " с 54:58 и по този начин резултатът от ½ финалната плейофна серия бе подравнен на 1-1.
Двата тима ще се изправят още веднъж в трети съдбоносен мача в зала „ Младост “ в неделя и спечелилият от него ще спори за купата с " Берое ", който не позволи изненада и победи със 100:62 " Шампион " в столичната зала „ Триадица “ и завоюва серията с 2-0.
Възпитаничките на треньора Николай Господинов завоюваха първата и четвъртата част, третата приключи наедно, само че все пак ликуваха домакините. В 25-та мин. те за първи път направиха разликата двуцифрена 39-29.
" Монтана " стартира мощно последната четвърт и 6.49 сек. преди края след тройка на Валерия Алексиева резултатът бе подравнен 47-47. Последва замяна на точки, а 16 секунди преди сирената при резултат 55-54 за самоковки монтанчанки можеха да затворят мача, само че сгрешиха обикновено под коша на противника, а по-късно Ванина Василева извърши нелоялен фаул.
Габриела Николова приключи с дабъл-дабъл за " Монтана " 13 т. и 11 битки, Шерийн Съдърланд вкара едвам 5 т., само че пък завоюва 14 битки.
За " Рилски състезател " Вероника Джикова бе най-резултатна с 19 т.

" Рилски състезател " - " Монтана " 58:54 (12-15, 19-10, 15-15, 12-14)

" Рилски състезател ": Вероника Джикова-кап. 19, Радина Илиева 15, Деница Манолова 12, Рая Абурая 3, Ивана Бонева 7 (Моника Борисова 2, Емили Симеонова). Треньор: Маргарита Маринкова.

" Монтана ": Валерия Алексиева 11, Микаела Дамянова 6, Габриела Николова-кап. 13, Шерийн Съдърланд 5, Александра Петрова 11, (Ванина Василева 3, Габриела Ангелова 2, Йоана Иванова, Борислава Денчева, Валентина Горанова. Треньор: Николай Господинов.

Съдии: Татяна Вълчева, Елена Попова, Диляна Митева.

Зала: „ Арена Самоков “-500 фенове.
Източник: bulnews.bg