Монако победи френския АСВЕЛ Вильорбан с 87:75 (28:21, 22:19, 17:23,

...

Монако записа 15-и успех в Евролигата

Монако победи френския АСВЕЛ Вильорбан с 87:75 (28:21, 22:19, 17:23, 20:12) вкъщи в среща от 24-ия кръг на Евролигата и записа 15-ия си триумф от началото на сезона. Така Монако излезе на четвърто място във краткотрайното класиране, до момента в който отборът, чийто екип носи американецът с български паспорт Дий Бост е предпоследен, 17-и в подреждането с актив 8-16.

Домакините имаха задатък от 10 точки на почивката при 50:40, АСВЕЛ се приближи до 63:67 преди последната част, само че баскетболистите на Монако не позволиха поврат.

Дий Бост приключи с 8 точки, 1 битка, 8 асистенции и 5 откраднати топки за гостите, а най-резултатен за АСВЕЛ Вильорбан бе Ретин Обасоан с 11 точки. За Монако Джордан Лойд осъществя 16 точки.

Домакински триумф реализира и литовският Жалгирис над испанския Баскония със 79:75 (20:18, 18:24, 23:18, 18:15) и към този момент е девети в класирането с актив 13-11, колкото има и намиращият се на седмо място Баскония.

Тимът на Жалгирис изоставаше с 38:42 на почивката, само че навакса в третата част и поведе с 61:60, а до края удържа успеха.

Роландс Смитс означи 20 точки и 5 битки за домакините, а за Баскония Маркъс Хауърд приключи с 15 точки.

Гръцкият Панатинайкос загуби вкъщи от Валенсия (Испания) с 91:92 (26:21, 23:21, 19:27, 23:23). Поражението бе 16-о за гранда от Атина, който заема 16-о място в подреждането, а Валенсия влезе в топ 8 и към този момент е осми с актив 13-11.

Панатинайкос водеше с 49:42 след 20 минути игра, само че мощна трета четвърт разреши на испанският състав да обърне до 69:68 преди заключителните 10 минути.

Крис Джоунс бе най-резултатен за гостите с 24 точки, 4 битки и 5 асистенции, а Парис Лий се регистрира с 25 точки и 7 асистенции за гръцкия отбор.

Мачовете Анадолу Ефес – Реал Мадрид и Фенербахче – Армани Олимпия Милано бяха отсрочени поради земетресенията в Турция, а останалите срещи започнаха с минута безмълвие в памет на жертвите.