Министерският съвет отправя предложение до президента Румен Радев да освободи

...
Министерският съвет отправя предложение до президента Румен Радев да освободи
Коментари Харесай

Кабинетът поиска Радев да освободи шефа на НСО. Защо?

Министерският съвет насочва предложение до президента Румен Радев да освободи от служба началника на НСО на съображение тежко нарушаване. Това сподели представителят на кабинета Петков Лена Бориславова.

В претекстовете тя посочи дейностите на ген. Емил Тонев във връзка с няколко условия - " предаването на видеоматериали от служебните входове на Министерски съвет, което се прави при нарушение на главните гаранции за сигурност на хората на територията на Министерски съвет ".

Според публична информация, която е предоставена и на президента, съществуват подозрения за непрозрачно разходване на средства от страна на НСО, предава Дарик.

Бориславова сподели още, че е разисквано разминаването на държанието на управлението на НСО със скорострелното даване на видео от служебните входове на Министерски съвет, когато е ясно, че към този момент тази постройка е и контактна точка на европейската прокуратура съпоставено със забавеното и изчезнало даване на подпомагане по време на митингите през лятото на 2020 година, когато беше значимо да бъдат предоставени тези записи.

Тя изясни още, че президентът има право по закон да освободи началника на НСО на съображение тежко нарушаване и редовно несъблюдение на служебните отговорности, както и осъществяване на дейности, които накърняват престижа на Националната работа за защита.

През идващите дни ще бъде импортиран и законопроект за изменение на Закона за националната работа за защита, с който ще бъдат взети решителни ограничения, с цел да може тези пропуски повече да не съществиват, сподели още тя.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР