Майнц 95 и Фрайбург завършиха 1:1 в последен мач от

...

Драма дълбоко в добавеното време: Майнц си открадна точка от Фрайбург

Майнц 95 и Фрайбург приключиха 1:1 в финален мач от 25-ия кръг на немската Бундеслига. Фрайбург поведе с гол на японеца Рицу Доан в 55-а минута и бе покрай крайния триумф, само че в шестата минута на добавеното време Майнц стигна до точката с изравнителен гол на Карим Онисиво.

Със извоюваната точка Фрайбург остана в топ 4 на класирането. От своя страна Майнц 05 е на девета позиция и също не е надалеч от евроквотите.

През първата част Людвик Айорк от тима на Майнц 05 се разписа, само че съдията анулира попадението му поради засада.

Второто полувреме стартира повече от добре за гостите от Фрайбург и единствено 10 минути след подновяването на играта поведоха в резултата

Усилията на Майнц се отплатиха надълбоко в добавеното време, когато при един от следващите щурмове, гостите абдикираха и позволиха попадение в мрежата си. Една отскочила тока стигна до Карим Онисиво в наказателното поле и играчът на топките я заби в левия ъгъл на вратата.