Мартина Писачева (Локомотив-Пловдив) спечели три златни медала в спринта на

...

Мартина Писачева с три титли в спринта

Мартина Писачева (Локомотив-Пловдив) завоюва три златни медала в спринта на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години, който се организира през уикенда на Националния стадион “Васил Левски” в столицата. Възпитаничката на Николай Атанасов-Джоко победи на 100 метра в събота с 12.07 секунди (+1.9 м/сек), следвана от Александра Янева (Супер спорт-Варна) с 12.59 сек и от Савина Станчева (Тракия 96-Пловдив) с 12.63 секунди.

Писачева добави още едно златно отличие в първия ден, откакто със съотборничките си от Локомотив-Пловдив заслужиха първото място в щафетата на 4 по 100 метра с 48.79 сек. Втори са спринтьорките на Супер-спорт-Варна с 50.07 сек, а трети са девойките от Атлетик-София с 50.40 сек.

Пловдивчанката приключи присъединяване си в София с купа и на 200 метра през вчерашния ден. Писачева беше безапелационна и се окичи със златото с 25.08 сек (+1.3 м/сек), следвана от съотборничката си Луиза Димова с 25.61 сек и от Ванеса Ханджийска (АК-Джордан) с 26.10 сек. По-рано този месец Писачева стана шампионка на България на 100 и 200 метра и при девойките под 20 години.

Държавен първенец на 100 метра за юноши под 18 години стана Димитър Илиев (АСКЛА Сливен) с 11.10 секунди, а тройката допълниха Румен Иванов (СК Европул) с 11.11 сек и Владимир Ангелов с 11.21 сек.

Ивайло Иванов (Атлетик-София) завоюва две златни самостоятелни оценки. В събота той завоюва купата на 110 метра с трудности с 15.32 сек (-0.3 м/сек), а през вчерашния ден победи и на 200 метра с 22.56 секунди. Втори финишира съотборникът му Владимир Ангелов с 22.91 сек, а трети се подреди Цветан Георгиев (АК Плевен 2014) с 23.09 сек.

Снимка: Facebook