Манчестър Сити разби с 6:3 като домакин Манчестър Юнайтед в

...

Сити размаза Юнайтед, Роналдо се пули на скамейката

Манчестър Сити разруши с 6:3 като хазаин Манчестър Юнайтед в един от най-интересните дуели от осмия кръг в шампионата на Англия. Шампионите взеха решение всичко в дербито още преди почивката, запазвайки едната точка пасив след лидера в класирането Арсенал.

Ерлинг Холанд осъществя трети следващ хеттрик в домашен мач, което е връх във Висшата лига.
-->
Звездата Кристиано Роналдо остана на аварийна пейка за " алените дяволи ".

Фил Фоудън даде задатък за Сити още в осмата минута след асистенция на Бернардо Силва. Силната игра на домакините още веднъж даде резултат в 34-ата минута и Холанд направи 2:0 измежду подаване на Кевин де Бройне. Норвежецът повиши на 3:0 след единствено още три минути, а " небесносините " осъществиха четвърти гол посредством Фоудън минута преди края на първата част след подаване на Холанд.

Антони върна един гол във вратата на домакините в 56-ата минута след центриране на Кристиан Ериксен, само че Ерлинг Холанд оформи хеттрика с осем минути по-късно.

Влезлият като запаса Антони Марсиал оформи крайното 6:3 след попаденията си в 84-ата минута с глава и в спомагателното време от дузпа.

Манчестър Сити има 20 пункта и е единствено на точка от водача Арсенал, до момента в който Юнайтед е на шеста позиция с 12 точки. По-късно през днешния ден е дуелът сред Лийдс и Астън Вила.
Източник: standartnews.com