Мъжкият национален отбор по футбол загуби с 1:2 гостуването си

...

Ужасна загуба от Черна гора! С човек повече и изпусната дузпа националите с поражение в последните секунди

Мъжкият народен тим по футбол загуби с 1:2 гостуването си на Черна гора и загуби към този момент и на процедура възможностите си за класиране на Евро 2024. Черногорците пък даже изпревариха Сърбия с триумфа си. Черна гора вкара в края на първото полувреме посредством Стефан Савич, а в 58-та минута България получи дузпа, а Вуячич беше изпъден, оставяйки домакините с 10 индивида. Десподов обаче пропусна, само че въпреки всичко в 78-та минута Преслав Боруков изравни. След това националите направиха доста пропуски пред вратата на Черна гора и в последната минута от добавеното време Стеван Йоветич донесе скъпия триумф на домакините.
Прочетете още
В 19-та минута Десподов изведе Лукас Петков, само че изстрелът му беше избавен от вратаря Миятович.

В 26-та минута Черна гора трябваше да прави насилствена промяна, след като Никола Шипчич се контузи, а на негово място влезе Жарко Томашевич.

В 43-та минута Марко Бакич се оказа самичък против Дюлгеров, само че вратарят Дюлгеров избави.

В първата минута от добавеното време на първата част Томашевич засече с глава центриране от корнер, само че Дюлгерон се намеси и мазета, само че при добавката капитанът и най-голямата звезда на черногорците Стефан Савич не сгреши и откри резултата за Черна гора - 1:0.

В 58-та минута националите получиха дузпа, откакто Спас Делев беше повален в пеналта от Игор Вуячич, който получи и втори жълт картон и беше изпъден, оставяйки Черна гора с 10 души. Десподов застана зад топката, само че пропусна, откакто Миятович хвана ъгъла и мазета.

В 78-та минута националите изравниха, откакто Спас Делев насочи техничен удар, който срещна гредата, а по-късно топката попадна на главата на Преслав Боруков и нападателят не сгреши от близко за 1:1.

В 87-та минута Йоветич засече центриране с глава от корнер, а топката срещна напречната греда.

България отговори с доста положително заучено състояние след корнер, когато Спас Делев остана непокрит и стреля, само че Миятович улови.

Секунди по-късно Доминик Янков насочи рисков удар, който мина около вратата.

Последва и удар на Йоан Стоянов, само че около вратата.

В първата минута от добавеното време Димо Кръстев стреля от отдалеченост, а Миятович мазета в корнер.

Малко по-късно Боруков смъкна топката към Чочев, който насочи удар, само че той мина около вратата.

Вместо обаче да реализира цялостен поврат националите позволиха гол и изгубиха дуела в 7-та минута от добавеното време. След центриране на Цамай в пеналта Стеван Йоветич засече с глава, топката е удари в гредата и влезе в мрежата на Дюлгеров - 2:1.

Със загубата България остана на последното място в групата с 2 точки, а Черна гора е на второто място с 8 точки.

Следващият мач на националите е на 14 октомври - домакинство на Литва в европейските квалификации.

Черна гора: Милан Миятович, Игор Вуячич, Стефан Савич, Никола Шипчич (Жарко Томашевич 26 мин.), Адам Марушич, Марко Янкович (Марко Вукчевич 84 мин.), Стефан Лончар, Марко Бакич (Стефан Мугоша 84 мин.), Андрия Вукчевич, Никола Кръстович (Дритон Цамай 46 мин.), Урош Джурджевич (Стеван Йоветич 46 мин.)

България: Иван Дюлгеров, Димо Кръстев, Валентин Антов, Кристиан Димитров (Преслав Боруков 73 мин.), Виктор Попов, Илия Груев, Андриан Краев (Доминик Янков 64 мин.), Патрик-Габриел Галчев (Йоан Стоянов 64 мин.), Лукас Петков (Ивайло Чочев 83 мин.), Георги Русев (Спас Делев 46 мин.), Кирил Десподов
Източник: trafficnews.bg