Мъжкият национален отбор по футбол победи Кипър с 2:0 в

...

България се справи лесно с Кипър в контрола

Мъжкият народен тим по футбол победи Кипър с 2:0 в контрола, която се игра в Ларнак. Кирил Десподов откри в 24-та минута, а Спас Делев в 71-та минута оформи крайния резултат. Така Бълария записа трета поредна победа откогато Младен Кръстаич пое тима.
Прочетете още
Още в третата минута Илиан Илиев - младши шутира, само че ударът му беше избавен от Панаги.

В 16-та минута Антон Недялков изведе Кирил Десподов самичък против вратаря, само че той се опита да трансферира Панаги и топката мина над вратата.

В 20-та минута Десподов стреля, но Антониадес съумя да избие от голлинията.

В 24-та минута националите разумно откриха Спас Делев пусна прекрасен пас към Кирил Десподов, който с удар от пеналта вкара за 0:1.

В 31-та минута Кипър можеше да изравни при първата си сериозна заплаха през българската врата. Йоанис Питас насочи удар, който обаче Петко Христов съумя да почисти от голлинията.

В 43-та минута пред Десподов се откри още една опция, само че Панаги още веднъж избави.

В 71-та минута националите удвоиха преднината си Десподов подаде ужасно към Спас Делев, който пое с гърди и доста прекрасен удар не остави шансове на кипърския вратар за 0:2.

В неделя България гостува на Люксембург още веднъж в контрола.

България: Даниел Наумов, Aнтон Недялков, Димо Кръстев, Петко Христов, Йоан Стоянов, Илия Груев, Илиян Илиев, Никола Илиев, Марин Петков, Спас Делев, Кирил Десподов (Валентин Антов, Иван Турицов, Янис Карабельов, Димитър Велковски, Филип Кръстев)
Източник: trafficnews.bg